Реал Мадрид вкара четири на Селта за втори успех в Ла Лига

08:37, 21.08.2022
Чете се за: 02:32 мин.
реал мадрид вкара четири селта втори успех лига

Шампионът на Испания Реал Мадрид записа втория си пореден успех за новия сезон в Ла Лига, след като надигра с категоричното 4:1 като гост състава на Селта Виго.

Това бе и първи двубой за "Белия балет" без Каземиро, който през седмицата беше продаден на Манчестър Юнайтед.

Двубоят на "Балаидос" започна по-добре за гостуващия тим, който още в 12-ата минута получи право да изпълни дузпа, след като ВАР подсказа на главния арбитър за игра с ръка в собственото наказателно поле на футболист на Селта. Зад топката, разбира се, застана Карим Бензема и французинът не сбърка за 1:0.

Скоро след това обаче Яго Аспас възстанови паритета отново след гол от бялата точка, след като Едер Милитао на свой ред игра с ръка в наказателното поле.

В края на първата част Лука Модрич откри голова си сметка за новия сезон, разписвайки се с чудесен удар от дистанция, за да даде отново аванс на своя тим.

Крайният изход от двубоя пък бе решен между 56-ата и 66-ата минута, когато Винисиус Жуниор и Феде Валверде бяха точни, за да направят резултата 4:1.

В добавеното време Еден Азар можеше да направи успеха на мадридчани дори по-изразителен, но белгиецът пропусна дузпа.

Интересното е, че това беше общо третият 11-метров наказателен удар в мача, с което се повтори случката от последния двубой между тези два отбора, когато отново бяха отсъдени три дузпи. Тогава обаче и трите бяха в полза на Реал.