Рейнджърс поведе с 2:1 победи във финалния плейоф на Изток

Рейнджърс стигна до успеха с гол на Алекс Венберг в 5:35 минута на продължението на мача.

Ню Йорк Рейнджърс
Снимка: Facebook: New York Rangers
09:34, 27.05.2024
Чете се за: 01:05 мин.

Ню Йорк Рейнджърс поведе с 2:1 победи във финалния плейоф в Източната конференция на НХЛ след победа в третия мач срещу Флорида с 5:4.

Двата отбора си размениха по два гола в първата третина - Сам Райнарт вкара две попадения за Флорида, а за гостите се разписаха Алексис Лафрение и Баркли Гудроу.

Рейнджърс доминираше през втората част и с нови попадения на Лафрение и Гудроу поведе с 4:2, но Флорида прати мача в продължение след два бързи гола в началото на последната третина чрез Александър Барков и Густав Форслинг.

Вратарят на Рейнджърс Игор Шестьоркин спаси 33 удара, а стражът на Флорида Сергей Бобровски направи 18 спасявания.

Четвъртият мач от серията е във вторник.