26-годишният Теодор Цветков извади кръста на Богоявление в Русе, хвърлен във водите на река Дунав от Русенския митрополит Наум.
Заради противоепидемичните мерки нямаше тържествена церемония и освещаване на бойните знамена. Общо 20 души се включиха в ритуала на Йордановден. Температурата на водата бе около 6 градуса.
Цветков, който е рекордьор на Гинес по плуване в езеро с една ръка и участник в редица предизвикателства с благотворителна цел, хваща кръста за четвърти път в Русе, правил го е веднъж и в Северна Македония. Освен това той се наложи да спасява един от участниците - 29-годишния Йордан, който при скока глътна малко вода и се уплаши. Благодарение на бързата реакция на Теодор и другите младежи обаче именикът се измъкна от водата.

"Най-важното е хората да се осъзнаят и да спазваме 10-те Божи заповеди. Пожелавам на всички русенци – да бъдем по-смирени, по-добри и да си помагаме взаимно. Който има повече, да споделя с този, който няма“, каза Теодор и добави, че гледа смело и към следващото си голямо предизвикателство – маратонско преплуване на 7 канала в открити води.
"Първо е много тежко, защото са ниски градусите на водата. Течения, непредвидимо време, има акули и медузи. Само 26 човека са го правили в цял свят. Аз искам да съм 27-ият, първият българин, най-младият и най-бързо преплувал“, заяви Теодор Цветков, който предстои да търси подкрепа от Общината и държавата, тъй като за участие в „Oceans 7” са му необходими и над 60 хиляди лева.
Автор: Андрей Кючуков
Еврото идва: Какви са притесненията на пенсионерите от Северозападна България?
Платеното паркиране в София: Поскъпването може и да се отложи заради проверка на КЗП
Георг Георгиев пред БНТ: Нищо за Украйна не би могло да се случи без самата нея
Преговорите за мир в Украйна: Има ли доближаване в позициите на Киев и Вашингтон?
Съпругата на Литвиненко пред БНТ: Убийството му е ядрен тероризъм в центъра на Лондон