Рилски спортист приключи сезона си в Европа с шеста поредна загуба за Купата на ФИБА Европа

23:08, 29.11.2022
Чете се за: 01:55 мин.
рилски спортист приключи сезона европа шеста поредна загуба купата фиба европа
Снимка: БК Рилски спортист

Лидерът в НБЛ Рилски спортист записа поражение и в последния си двубой от груповата фаза на Купата на ФИБА Европа, след като отстъпи със 75:100 като гости на френския Шоле.

По този начин отборът от Самоков приключва на последното четвърто място в тази група Е с актив от шест загуби и нито една победа.

Тази вечер Рилски спортист трябваше да се справя и без редица важни състезатели, тъй като Мирослав Васов и Данчо Минчев пропуснаха срещата заради травми, а участие в двубоя не взеха и американците Еван Бати, Дидмаджио Уигинс и Брендън Рандолф.

Въпреки сериозните липси българският тим стоеше равностойно през големи периоди от първото полувреме, но в края на втората четвърт състезателите на Шоле успяха да се откъснат на 9 точки при 49-40 в тяхна полза.

След почивката пък френският тим диктуваше изцяло случващото се на паркета, като домакините продължиха да увеличават аванса си, който стигна 25 точки с финалната сирена.

За победителите Пери Елис беше звездата на вечерта със своите 22 точки, докато за състава на Рилски спортист капитанът Чавдар Костов завърши с 16 пункта, а по 15 добавиха Сашо Янев и Денислав Вутев.

Уелс - Англия 0:3
Берое ще поиска делегатът от мача срещу Миньор Перник да бъде изхвърлен от футбола