Рилски спортист сломи Левски Ликойл и спечели първа Суперкупа в историята си

рилски спортист сломи левски ликойл спечели първа суперкупа историята
Снимка: БФ Баскетбол
21:07, 04.10.2021
Чете се за: 01:55 мин.

Отборът на Рилски спортист триумфира със Суперкупата на България по баскетбол за първи път в историята си.

Носителят на Купа на България за 2021 година започна новия сезон с трофей, след като победи шампиона Левски Лукойл с 91:85 точки в столичната зала "Универсиада".

Така самоковци взеха реванш за поражението си в мача за трофея от 2018 г., загубен с 80:102 точки. "Сините" пък бяха последният носител на Суперкупата, след триумфа срещу Балкан през 2019 г.

Двубоят в София бе атрактивен и интересен. Гостите изиграха много устремна първа четвърт и поведоха с двуцифрена разлика, но до почивката домакините успяха да изравнят играта и да наваксат 4 точки от пасива си. Играчите на Левски доминираха и през третата част, а през последната на няколко пъти изравниха, но не успяха да направят пълен обрат.

Най-полезен играч в двубоя и с най-голям принос за победата на Рилски спортист бе Трей Портър. Американецът завърши с 21 точки и 9 борби. 17 вкара Алекс Симеонов, 12 – Деян Карамфилов, а 11 – Брендън Браун.

Страхотен дебют за Левски направи новото попълнение Марио Литъл – 20 точки. Силен мач изигра и Цветомир Чернокожев, завършил с 16 точки и 9 борби. С 14 точки се включи Венцислав Петков, 12 вкара Чавдар Костов. Асен Великов се върна в игра у нас с 8 точки след като пропусна миналия сезон заради контузия.

Руските служби заловиха 20 контрабандни бронетранспортьора от България за Беларус