Сградата, в която учат децата им, е в окаяно състояние
Във Варна родители на ученици от първи до трети клас протестираха заради лошите условия, в които учат децата им. На празничния 1 юни те рисуваха пешеходни пътеки около сградата.
Училище "Иван Вазов" никога не е имало собствена сграда, а учениците от десетилетия ползват помещения в Професионалната техническа гимназия. През 2023 г. обаче тези помещения се наводниха и тогава трябваше спешно децата да бъдат прехвърлени.
Проблемът за родителите е, че през тези две години нито помещенията, които се наводниха, се ремонтират, нито пък тук се ремонтират сградата и дворът, които са в окаяно състояние. Родителите многократно са подавали жалби в общината.
"Ходихме многократно в общината да ги запознаем с проблема. Те са запознати с проблема, сегашните ни действия вече не са за запознанство, а за действия от тяхна страна. Ще помолим действията да се случат до това лято. Дворът е изключително опасен с много камъни, стъкла, арматури, които стърчат. Нашите деца се играят всеки ден там, всеки ден се прибират със скъсани дрехи".
А родителите поставят срок на общината до 1 септември да поемат отговорност и обещание да се ремонтират сградата и дворът, иначе ще продължат с протестните действия.
Министър Иван Шишков: Строителите на АМ "Хемус" първо да изградят участъците, за които са взели аванс
В Казанлък показват оригинала на златната маска от тракийската могила „Светица“
За хиляди незаконно отсечени дървета от корпорация "КУБ" сигнализира бившият кмет на Варна
Публикуваха верните отговори от изпита на 4. клас по български език и литература
Управляващите дадоха заден ход за отпадането на ковид добавката при осъвременяването на пенсиите