Рома си гаранира място в Лига Европа след класика срещу Торино

10:28, 21.05.2022
Чете се за: 01:27 мин.
рома гаранира лига европа класика торино

Отборът на Рома завърши с победа сезона си в италианската Серия "А", след като победи с 3:0 като гост състава на Торино.

По този начин "римските вълци" си гарантираха и място в турнира Лига Европа през следващия сезон, тъй като независимо от останалите резултати в последния кръг, тимът на Жозе Моуриньо не може да бъде изместен по-назад от шестата позиция.

Освен това съставът на Рома може да завърши сезона и с трофей, ако идната сряда надвие Фейенрод във финала за Лигата на конференциите.

В двубоя срещу Торино пък в герой за пореден път се превърна Тами Ейбрахам, чиито два гола в 33-та и 42-та минута осигуриха комфортен аванс за гостите още до почивката, а през втората част Лоренцо Пелегирини оформи крайното 3:0.

Домакинското поражение остави тима на Торино на 10-та позиция в подреждането. "Биковете" могат да бъдат изместени оттам от тима на Сасуоло, който в неделя обаче закрива сезона с мач срещу борещия се за титлата отбор на Милан.