Русия обяви за персона нон грата 18 сътрудници на представителството на ЕС в Москва.
Дипломатите трябва да напуснат страната в най-близко бъдеще. Това е ответна мярка, след като на 5 април ЕС изгони 19 руски дипломати за "дейности, които противоречат на техния дипломатически статут".
Дания, Швеция, Италия и Испания гонят руски дипломати
Руското външно министерство съобщи, че е изразило протест пред посланика на ЕС в Москва във връзка със стъпката на Брюксел, която е наречена "необоснована".
Брюксел от своя страна определи днешното експулсиране като "неоправдано".
"Въпросните дипломати изпълняват функциите си в рамките на Виенската конвенция за дипломатическите отношения", подчерта в комюнике говорител на дипломат номер едно на Евросъюза Жозеп Борел.
Той допълни, че избраната от Русия линия на поведение само ще засили нейната международна изолация.
Израелската офанзива в Газа: Великобритания и Португалия ще признаят палестинска държава
След украинската атака с дронове: „Роснефт“ призна, че не може да изнася петролни продукти
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив