С гол на Лукаку Рома надигра Дженоа и си осигури шестото място в Серия "А"

гол лукаку рома надигра дженоа осигури шестото серия
08:58, 20.05.2024
Чете се за: 01:05 мин.

Рома си осигури шестото място в генералното класиране на италианското първенство по футбол, след като Ромелу Лукаку вкара единствения гол за победа с 1:0 срещу Дженоа.

Кръг преди края на сезона Рома е с 63 точки и три пред вечния съперник Лацио, както и три зад Аталанта. Това означава, че "вълците" ще играят поне в Лига Европа, но могат и да стигнат до Шампионската лига, ако Аталанта запази петото си място и спечели финала във втория по сила клубен турнир срещу Байер Леверкузен.

Рома остана с човек по-малко през второто полувреме, след като Леандро Паредес получи два жълти картона. Столичани обаче стигнаха до единственото попадение в 79-ата минута, когато Ромелу Лукаку бе точен с глава след центриране.