С гол в добавеното време Милан победи Лацио и ще посрещне Коледа на върха

11:21, 24.12.2020
Чете се за: 00:45 мин.
гол добавеното време милан победи лацио посрещне коледа върха

"Росонерите" спечелиха драматично над състава на Лацио с 3:2 в дербито от 14-ия кръг на италианското първенство и ще посрещнат Коледа като лидери в класирането на Серия "А".

Милан имат точка аванс пред другия гранд от Милано, Интер, който снощи се наложи с 2:1 при визитата си на Верона.

Двубоят на Сан Сиро започна чудесно за Милан, които си осигуриха аванс от два гола още в началните минути. Анте Ребич откри в 10-та минута, а седем по-късно Хакан Чалханоглу удвои преднината на "росонерите"

Римските орли обаче отказаха да се предадат и успяха да се върнат в мача. Първо Луис Алберто върна едно попадение за гостите до почивката, а малко преди да изтече първия час игра, Чиро Имобиле възстанови паритета.

Срещата вървеше към равенство, когато в добавеното време на срещата Тео Ернандес се извиси при центриране от ъглов удар и с глава донесе трите точки на състава на Стефано Пиоли.

Така Милан ще посрещне 2021-ва година на първото място в Серия "А", като "росонерите" остават и единствения отбор от топ 5 първенствата на Европа, който все още нямат загуба през кампанията. Лацио пък ще посрещне празниците на 8-ма позиция.