Чете се за: 00:26 мин.
Европейски футбол
селта успя противопостави осасуна
Снимка: twitter

Селта загуби с 1:2 гостуването си на Осасуна от 36-ия кръг на испанското футболно първенство.

Тимът от Виго записа пети пореден мач без успех в Ла Лига и с 36 точки остана на 16-ото място, на 4 точки над зоната на изпадащите.

Домакините пък се утвърдиха в средата на таблицата на 11-ата позиция с 48 точки, след като записаха четвърта победа в последните си шест двубоя.

анти Мина откри за гостите в десетата минута, след като засече от границата на малкия пеналт подаване по тревата от ляво на Яго Аспас.

В средата на първото полувреме Енрик Гайего изравни с глава отблизо след отлично центриране от ляво на Первис Еступинян.

Мачът отиваше към равенство, но в добавеното време Ойер центрира от ляво в пеналта и резервата Хосе Арнаис с глава плъзна топката в мрежата.