Селта остава в Ла Лига след победа над Атлетик Билбао, Атлетико Мадрид се класира за Шампионската лига

В мадридското дерби Атлетико се наложи над Хетафе след хеттрик на Антоан Гризман.

селта виго реал сосиедад продължиха четвъртфиналите турнира купата краля
09:26, 16.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.

Отборът на Селта Виго практически си гарантира оставането в испанския футболен елит и през следващия сезон след победа с 2:1 над гостуващия Атлетик Билбао.

Загубата на баските пък класира Атлетико Мадрид за Шампионската лига, тъй като по същото време дюшекчиите се наложиха с 3:0 над Хетафе.

На "Балайдос" Алекс Беренгер даде преднина на Атлетик Билбао в 23-тата минута, но с два гола в рамките на три минути в средата на второто полувреме Селта направи обрат. Точни за домакините Вилиот Сведберг и Уго Алварес.

С победата "небесносините" събраха 37 точки и два кръга преди края имат аванс от пет пред 18-ия в класирането Кадис. Атлетик Билбао е пети с актив от 62 пункта и изостава с 11 от четвъртия Атлетико Мадрид.