Селтик спечели титлата в Шотландия за 54-ти път в своята клубна история

селтик триумфира предсрочно своята ата титла шотландия
10:04, 16.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.

Селтик триумфира с трета поредна титла във Висшата лига на Шотландия. Отборът от Глазгоу разгроми с 5:0 като гост Килмарнък и кръг преди края на сезона има 6 точки преднина пред Рейнджърс.

"Зелено-белите" поведоха в резултата на стадион "Ръгби Парк" още в петата минута след попадение на Адам Айда, който се разписа отблизо на празна врата след асистенция на Мат О'Райли.

Само седем минути след това Алистър Джонстън подаде за Дайдзен Маеда и японският национал направи 2:0 при единтична ситуация.

До края на първата част "зелено-белите" реализираха още един гол, който беше дело на Джеймс Форест в 35-ата минута.

След почивката превъзходството на шампионите продължи и О'Райли се разписа още два пъти, в 51-ата и 71-ата минута. Веднъж и гредата помогна на домакините да не допуснат ново попадение във вратата си.

Селтик спечели титлата за 54-ти път в своята клубна история, докато Рейнджърс има един шампионски трофей повече. Двата гранда ще се изправят един срещу друг на финала в турнира за купата на Футболната асоциация на 25 май.

Митничари задържаха 10 000 фалшиви играчки край Русе
В навечерието на 24 май: Жозеп Борел получи статуетка, символизираща българската азбука