19:51, 24.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Септември София
Снимка: Startphoto.bg

Септември София се завърна в Първа лига. Столичани победиха Черноморец Балчик с 3:0 в мач от последния 34-и кръг във Втора лига.

Мартин Тошев и Стефан Митев можеха да открият резултата още през първото полувреме на стадиона в Драгалевци, но стреляха в напречната греда.

Домакините поведоха в резултата след час игра. Резервата Йордан Йорданов засече с глава центриране в наказателното поле на Жан-Пиер Да Силва.

Само 4 минути по-късно Мартин Тошев удвои аванса на тима с плътен шут от непосредствена близост. Именно нападателят направи преднината класическа в 70-ата минута. Футболистът с №9 засече с едно докосване подаване по земя на Айкут Рамадан.

Септември София завърши сезона на втората позиция в класирането с актив от 65 пункта. Черноморец Балчик изпадна в Трета лига, след като остана на 16-ото място в подреждането с 36 точки.

Марек завърши сезона с нулево равенство срещу Струмска слава. Дупничани ще играят бараж за влизане в Първа лига с отбора, който завърши на 14-а позиция в елита – някой измежду Локомотив София, Пирин, Хебър или Ботев Враца. Баражът ще се проведе на 30 май от 19:00 часа.

Марек финишира на третото място в класирането с 61 точки, докато Струмска слава е 5-и с 51 пункта.