Сестрите Аверини заминават за Световното с нов треньор

Сестрите Аверини и Линой Ашрам
13:30, 22.10.2021
Чете се за: 02:15 мин.

Бившата руска състезателка Юлия Барсукова заминава на Световното първенство по художествена гимнастика в Китакюшу (Япония) като личен треньор на двете сестри Арина и Дина Аверини.

Това съобщава руската агенция ТАСС, позовавайки се на думите на президента на местната федерация по художествена гимнастика и старши треньор на националния отбор Ирина Винер-Усманова.

На Олимпиадата през 2000 година в Сидни Юлия Барсукова спечели златото в индивидуалния многобой. Тогава среброто взе състезателката на Беларус Юлия Раскина, а бронзът остана за рускинята Алина Кабаева.

Вера Шаталина работи досега с двете сестри Аверини, като ги пое през 2011 година. Тя беше неизменно до тях през годините.

„Това се случи по семейни причини. Мисля, че всичко е наред, само тя (Шаталина – бел. ред.) е много уморена. Барсукова отива на Световното първенство в Япония “, каза Ирина Винер-Усманова.

Руският отбор пътува днес за шампионата в Китакюшу. Надпреварата е от 27 до 31 октомври, като финалите ще се излъчват по БНТ 3.

Вчера като основен конкурент на двете сестри за златото олимпийската шампионка Евгения Канаева посочи българската националка Боряна Калейн.

Нашият тим също заминава за Япония днес.

Освен Боряна Калейн в индивидуалното ще ни представя и Татяна Воложанина. За ансамбъла шампионатът ще бъде последното състезание след успешните им кариери и спечелването на олимпийското злато.

В руския ансамбъл е настъпила промяна. Олга Карасьова се е контузила, затова тимът пътува в състав: Анастасия Близнюк, Полина Орлова, Ангелина Шкатова, Алиса Тишченко и Мария Толкачева.

Реал Мадрид свали Манчестър Сити от европейския трон след драма с дузпи в реванша
00:48, 18.04.2024
Чете се за: 05:27 мин.
Байерн Мюнхен надхитри Арсенал и след четиригодишна пауза отново ще играе на полуфиналите в Шампионска лига
23:55, 17.04.2024
Чете се за: 03:55 мин.
Пламен Колев и Никол Нунева се класираха за третия кръг на сингъл на турнир до 14 г. от Суперкатегория на Тенис Европа в Португалия
23:04, 17.04.2024
Александър Зверев се справи с атмосферните условия и с австриец за място в четвъртфиналите в Мюнхен
22:54, 17.04.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Уме Емануел: Този гол не е само за мен, сега ще бъдем по-уверени в реванша
22:47, 17.04.2024
Гергана Топалова не успя да довърши двубоя си от първия кръг на турнир в Словения
22:34, 17.04.2024
Чете се за: 00:47 мин.
Ива Иванове е финалистка на двойки на турнир от категория J300 на ITF във Франция
22:29, 17.04.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Стамен Белчев: Мачът е отворен, ще направим всичко възможно, за да победим и продължим
22:10, 17.04.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Душан Керкез: Добре е да спечелим първия мач, но нищо не е приключило
21:54, 17.04.2024
Чете се за: 02:55 мин.