Сезен Белберова и Ванеса Георгиева отпаднаха в репешажите на европейското по борба

15:15, 15.02.2024
сезен белберова ванеса георгиева отпаднаха репешажите европейското борба
Снимка: startphoto.bg

Сезен Белберова и Ванеса Георгиева загубиха шансовете си да се борят за бронзов медал от европейското първенство по борба в Букурещ, Румъния, след като отстъпиха в първия кръг на репешажите на своите категории.

При 55-килограмовите Сезен Белберова, която вчера беше елиминирана още на старта от представителката на домакините Андреа Ана, днес загуби с технически туш от украинката Мария Виник (0:10 точки).

В най-тежката категория при дамите до 76 кг пък Ванеса Георгиева беше победена французойката Полен Лакарпентие с 1:6.

Загубите на Белберова и Георгиева означават, че тази вечер България ще има само две състезателки във финалната сесия в Букурещ в лицето на Миглена Селишка (50 кг) и Мими Христова (68 кг).

И двете ще се борят за бронз в своите категории, като схватките им може да проследите НА ЖИВО на сайта ни bntsport.bg от 18:00 часа! Състезанието може да гледате и в ефира на БНТ 2 до 20:00 часа, след което прякото ни предаване ще се прехвърли по БНТ 3!

Адвокат Слави Микински: Целта на Ботев Пд е стадионът да се превърне в място, на което хората да се радват на успехите на отбора