Сезонна работничка от Омуртаг се завърна от Белгия с коронавирус.
Пътувала е в микробус с още петима души.
Настанена е за лечение в болницата в Търговище, където е в самостоятелна стая, за момента не се налага апаратно дишане.
Издирени са всичките й контактни лица, като част от хората, с които е пътувала, са от Карнобат.
"Като е разбрала, че е в недобро състояние, затова се е прибрала в Омуртаг, тъй като и дъщеря й е медицинско лице. Към момента сме локализирали всички, които са контактни. Взети са PCR проби и чакаме лабораторията да ни каже, какви са изследванията", отбеляза Митко Стайков, областен управител на Търговище.
Автор: Даниела Димитрова
Обвиняемият за убийствата в Угърчин остава в ареста, реши Окръжният съд в Ловеч
Съдът в Бургас остави в ареста шофьора, обвинен за катастрофата в Свети Влас, при която загина 18-годишна украинка
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души
Затвориха за часове Кресненското дефиле за движение след инцидент с валяк