Абонирай ме за най-важните новини?
ДА НЕ
ДА НЕ

Шампионско посрещане за европейските медалистки в отборната надпревара до 18 години по тенис

13:12, 05.08.2022
Чете се за: 01:10 мин.
шампионско посрещане европейските медалистки отборната надпревара години тенис

Шампионско посрещане за златните ни европейски медалистки в отборната надпревара до 18 години по тенис. Денислава Глушкова, Михаела Цонева и Дария Великова с треньор Михаил Атанасов спечелиха титлата на първенството във Франция след победа над Нидерландия с 2:0 на финала.

На Летище София те бяха посрещнати с цветя, аплодисменти и скандирания „Сърце, душа за България“.

Това е трета титла за България в исторически план от Европейски отборни първенства. През 1978 г. Адриана Велчева и Марина Кондова са шампионки до 16 г. През 2016 г. Денислава Глушкова, Катерина Димитрова и Стела Пеева триумфират до 12 г.

Любослав Иванчев и Марио Радев спечелиха държавното лично първенство в Благоевград
Чете се за: 01:17 мин.
Стефан-Александър Кюмюрджиев остана 34-и на световното юношеско първенство по шорттрек в Гданск
23:03, 24.02.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Росен Барчовски: Ще излезем пределно мотивирани срещу Германия
22:38, 24.02.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Мартин Граматиков и Валерия Маринова триумфираха в националния шампионат по спортно ходене
22:34, 24.02.2024