Шиникова с нов успех на турнира в Белград

10:41, 30.07.2020
Чете се за: 00:31 мин.
Тенис
шиникова нов успех турнира белград

Шиникова се наложи над представителката на домакините Тамара Чурович с 6-4, 6-4 след час и 40 минути игра.

Националката на България за Фед къп Изабелла Шиникова постигна нова победа на демонстративния турнир в академията на Янко Типсаревич в Сърбия.

В първата част Шиникова на два пъти проби подаването на опонентката си и успя да се наложи при третия си сетбол. Ключов за изхода на втората част и мача се оказа петият гейм, в който софиянката проби и поведе с 3-2, след което до края на двубоя не даде шанс на опонентката ѝ да навакса изоставането си.

За Шиникова това беше 12-та победа от 14 изиграни мача в Белград.

По-рано през деня с победа се поздрави и друга родна тенисистка – Ани Вангелова. Левичарката изоставаше в резултата 4-6, 1-2 в двубоя срещу Драгиния Вукович, когато сръбкинята се отказа.

В днешния следобед Шиникова се изправя срещу представителката на Хърватия Мариана Дражич. Двубоят се очаква да започне около 15.30 часа и ше бъде първи между двете.