Над 3000 писма тръгнаха от Обзор към президентството в София с настояване държавният глава Румен Радев да издаде указ за отделянето на Обзор и 6 села от община Несебър.
Година след местния референдум, когато жителите решиха да се отдели Обзор в самостоятелна община, това още не се е случило. Това е и причината за недоволството на местните, които са готови, ако не бъде подписан указът, да предприемат и следващи действия.
Жителите тръгват с лични автомобили за центъра на столицата. Всяко едно писмо ще бъде внесено поотделно в президентството.
Заявяват, че ако Румен Радев не им определи среща и не разпише указа са готови и на други действия - палатков лагер пред президентството, затваряне на пътя в Обзор. Според тях референдумът е бил проведен абсолютно законно.
"Имаме уверение на Румен Радев, че указ ще бъде разписан, ще поискаме среща с правните съветници и президента, за да доуточним нещата. Казусът има две страни - едната е законна, другата е незаконна. Няма правно основание да не се издаде указ", заяви в "Денят започва" Христо Янев, кмет на град Обзор.
Вижте още във видеото.
Репортер: Петър Дойкински
Гледайте още теми от "Денят започва"
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?