Шумен си осигури място в плейофите на НБЛ, след като победи Берое за трети пореден успех

Берое удължи негативната си серия и остава последен във временното класиране.

шумен осигури плейофите нбл победи берое трети пореден успех
Снимка: НБЛ
18:47, 19.04.2024
Чете се за: 01:55 мин.

Отбрът на Шумен победи Берое с 123:81 (22:25, 20:29, 17:34, 22:35) като гост в Стара Загора в двубой от 31-ия кръг (втора шестица) в Националната баскетболна лига за мъже. С 23-ото си поражение за сезона Берое удължи негативната си серия и остава последен във временното класиране. Шумен си осигури участие в плейофите с актив от вече 14 победи, от които три поредни в последните три кръга и 17 загуби.

Гостите започнаха по-добре и владееха инициативата в по-голямата част от първите 10 минути, но Берое изравни на два пъти в последните секунди на първата част при 19:19 и 22:22 преди Баръш Мустафа да вкара тройка за 25:22 за Шумен след началния период. Във втората четвърт баскетболистите на Шумен постепенно увеличиха преднината си до 14 точки, а на почивката Берое изоставаше с 42:54.

Двата състава изиграха доста резултатна трета част, в края на която баскетболистите на Шумен водеха с 88:59. Гостите превъзхождаха противника до края на срещата, като преминаха границата от 100 точки в средата на последната четвърт, а най-голямата разлика достигна 45 точки.

Карим Мане бе най-полезен за победителите с 25 точки, 4 борби и 8 асистенции, а Баръш Мустафа се включи с 18 точки, 2 борби и 2 асистенции.

За Берое Калоян Колчев завърши с 22 точки и 6 борби, докато Николай Титков добави 21 точки, 6 борби и 5 асистенции.

В последния, 32-и кръг от редовния сезон на 22 април за отбора на Шумен предстои домакинство на Ямбол, а ден по-късно Берое ще гостува на Академик Пловдив.