Швьонтек и Мухова са първите две полуфиналистки в Синсинати

22:31, 18.08.2023
Чете се за: 02:07 мин.
ига швьонтек класира четвъртфинал монреал запази първото световната ранглиста

Световната №1 в дамския тенис Ига Швьонтек се класира за първи път на полуфинал на турнира от сериите WTA 1000 в Синсинати, САЩ.

В откриващия двубой от програмата на четвъртфиналите полякинята надигра със 7:6(3), 6:1 действащата шампионка от Уимбълдън Маркета Вондроушова.

Ключов за развитието на срещата се оказа първия сет, в който чехкинята на два пъти сервираше за победата, но Швьонтек намираше сили да върне пробива и така се стигна до тайбрек. В решителният гейм обаче водачката в ранглистата показа по-добра игра и след 7-3 точки в своя полза сложи точка на спора в първата част.

Във втората пък Ига поведе с 2:0 гейма след ранен пробив, а след това спечели четири поредни по пътя си към успеха си с 6:1, който фиксира и крайния резултат след малко повече от час и половина игра.

По този начин Ига Швьонтек вече е в полуфиналите, където очаква победителката от мача между Жасмин Паолини и Кори Гоф.

Междувременно, в долната половина на схемата пък Каролина Мухова изигра само три гейма срещу Мари Бозукова преди нейната съперничка да се откаже и така да изпрати финалистката от тазгодишния Ролан Гарос на нейния първи полуфинал в турнир от категория WTA 1000.

В спор за място на финала Мухова ще играе срещу Онс Жабер или Арина Сабаленка.

Шведската полиция арестува жена, опитала да изгаси запалено копие на Корана
Шокиращи разкрития на Острова: Медицинска сестра е умъртвявяла новородени в английска болница