Сигнал за дълги опашки от първокласници пред входа на столичното 41-о ОУ подадоха родители. Причината се оказва задължителното измерване на температурата преди влизане в клас. Каква е организацията на училищното ръководство - включваме Софи Цветкова по темата.
"В момента, за да не се струпват учениците, защото времето се промени, сме отворили един авариен вход, в главния вход имаме термокамера, която измерва температурата на децата, там, ако се съберат повече деца, стоят на метър и половина, но през аварийния вход също може да се влезе, има колега който е дежурен, който ги насочва, ако станат повече децата отвън, там с дигитален термометър също се измерва температурата и децата да си влязат навреме в час и да няма струпване, най-вече заради трафикът, който се получава заради лошо време", разказа заместник-директорът на 41-о ОУ "Патриарх Евтимий" Галина Пенева.
Пенева уточни, че само вчера се е получило струпване на ученици пред входа на училището.
Вижте още във видеото.
Автор: Софи Цветкова
Съдът в Бургас остави в ареста шофьора, обвинен за катастрофата в Свети Влас, при която загина 18-годишна украинка
Над половината смъртни случаи у нас за 2025 г. са заради болест на органите на кръвообращението, сочат данни на НСИ
БНБ прогнозира забавяне на растежа на реалния БВП през тази и следващата година
След тежките катастрофи: Демерджиев разпореди проверки на ремонтите и строителството на пътища в страната
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души