Напускането на Стоилов и целия му щаб, Сираков обяви за „световна глупост“ и потвърди, че Елин Топузаков ще е треньор до края на сезона. Това се случи днес на извънредна пресконференция на собственика на Левски на стадион „Георги Аспарухов“.
„Няма такъв случай в световната футболна история, в което и да е първенство, треньор да си тръгне, защото се сменя изпълнителен директор. Ако беше поставил въпроса, че той иска да определя изпълнителния директор тогава, и с това щях да се съглася. Но той не е поставял такъв въпрос, макар че това е срамна работа“, заяви мажоритарният собственик на „сините“.
И въпреки всичко:
„От една година насам в Левски се вижда светлинка в тунела. Не ми е минало праз главата аз да освободя Станимир Стоилов. Няма едно решение, което да са взели той и Ивков, нито аз, нито клуба, нито генералният спонсор, да сме бламирали. Няма нито едно! Направих компромис със себе си и му казах, че ще оставя Иво Ивков като шеф на правния отдел в клуба. Единственото, което поисках от него е да продължи да работи за Левски. Ако иска да заповяда още утре и да води тренировката на отбора“, добави Сираков.
Той отново обясни и защо няма да прави компромис и да върне Ивайло Ивков в Левски, а отстраняването на Петър Ганев от Надзорния съвет Сираков обясни така.
„Не може да продължи да бъде изпълнителен директор човек, който много време насам се държи арогантно с хората, които спасиха Левски – генералният спонсор на клуба. И в най-лошите си мисли не съм си представял, че това може да се случи“, добави легендата на Левски.
Сираков разкри, че Стоилов и Ивков са имали отделна среща с Драган Шолак, за която дори не са сметнали за редно да му съобщят, а по казуса с Джо Диксън:
„На срещата с Диксън заведох и Мъри Стоилов. Значи ли, че и Мъри Стоилов е лъжец?“.
И внесе обяснение за прословутия договор за управление и 10% за спонсора в него.
„Този клуб и до момента се управлява от Ивайло Ивков, като изпълните на власт. Ако някой от въздуха ми дава 20 стотинки и аз трябва да му върна 5 ст., всеки ден ще го правя. Особено, когато касае спасяването на Левски. А при положение, че ми дава всеки ден 20 стотинки и не иска нищо в замяна, ще го направя два пъти“, каза Сираков.
След обявеното от Даниел Боримиров напускане на сдружението "Левски на левскарите", Сираков също декларира, че ще го направи и заяви:
„Не мога да бъда в сдружение, което открито от шест месеца се обявява срещу мен. Това е провален проект и това бе мой проект, а не да обясняват, че те са го измислили. Само, че не да ми израждат тази идея и да се изтъпанят с лицата си седем човека в Управителния съвет, а „сините“ фенове могат да ги гледат. Аз съм излязъл с лицето си, с името си и съм обещал да спася този клуб. И на мен ми се полага правото да избирам хората, с които да работя“.
Сираков отговори и на искащите да върне акциите на клуба и феновете да се разпореждат с тях:
„Любимците на цяла „синя“ България да започнат да управляват с десетте процента подарени акции. Е, няма да стане това! Вече не съм пазител на акциите, аз съм мажоритарният собственик на Левски. Да си го набият в главите, това е положението!“.
Сираков обяви, че всички в клуба са получили парите си до стотинка, а че самият той живее от парите на генералния спонсор е пълна глупост.
„Не съм взел никога една стотинка от Левски за тези две години и десет месеца. Също така не съм взел нито една стотинка и от генералния спонсор. Тази мантра е измама и лъжа. Аз съм вкарал лични мои пари, от които сега имам нужда, но не си ги търся от Левски“.
И обеща:
„Левски вече си е стъпил на краката. И много скоро, в рамките на месеци, ще покрие голяма част от задълженията си към държавата“, завърши Наско Сираков.
Автор: Росен Станчев.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Строги мерки за сигурност очакват феновете преди финала за Купата на България
Манчестър Сити се готви за раздяла с Хосеп Гуардиола, Енцо Мареска е фаворит за заместник
Локомотив Пловдив не иска Мариян Гребенчарски да ръководи финала за Купата на България
През пет пропускателни пункта ще минават зрителите на концерта за победата на DARA на "Евровизия"
Путин в Китай: Руският лидер пристига в Пекин броени дни след визитата на Тръмп
Веселина Петракиева е новият директор на дирекция „Новини и актуални предавания“ в БНТ