Славия препъна Черно море в битката за третото място след равенство в София

20:55, 01.05.2022
Чете се за: 01:57 мин.
славия препъна черно море битката равенство софия
Снимка: ПФК Черно море (Варна)

Отборите на Славия и Черно море завършиха наравно 1:1 в среща от горната шестица на Първа лига, играна на стадион "Александър Шаламанов".

Това беше и първият двубой, откакто домът на "белите" беше преименуван в чест на легендарния защитник, който почина в края на миналия октомври.

През първото полувремето интересните ситуации липсваха и пред двете врати, като зрителите по трибуните станаха свидетели само на един единствен точен изстрел.

Междувременно пък гол на "моряците" в 39-ата минута беше правилно отменен заради засада на Матиас Курьор.

Всичко обаче беше редовно в 57-ата минута, когато Велислав Василев комбинира с Евгений Сердюк, а украинецът с прецизен диагонален изстрел даде аванс на гостите от Варна.

Все пак Славия стигна до точката двадесет минути по-късно, когато центриране на Иван Минчев отляво намери в наказателното поле непокрития Емил Виячки, който от въздуха беше точен за 1:1.

Със спечелената точка отборът на Черно море се изравни с Левски на 4-то място, като и двата тима имат по 46 пункта, но "сините" имат предимство в преките двубои от редовния сезон. На три точки пред тях пък е отборът на Ботев (Пловдив), а до края на сезона остават само три кръга.

Славия е самотен на 6-та позиция на цели девет точки от Черно море и Левски.