Областният кризисен щаб в Габрово промени заповедта, с която заведенията в града трябваше да работят до 22:30 часа. Това стана, след като от бранша днес протестираха пред сградата на РЗИ.
От събота заведенията в Габрово работят до 22:30, което е с час по-малко от много градове, където е в сила мярката "вечерен час".
"Българинът сяда в 9, пие дълъг аперитив до 10, той не може да вечеря до 10, това означава, че вечерната работа за ресторанта е отрязана", каза Мартин Каменов - собственик на заведение.
От ресторантьорския бранш излязоха на мирен протест пред здравната инспекция в Габрово.
"В нашия бранш почти всеки е враг на другия, вие решихте и събрахте всички врагове срещу вас", каза мъж.
След протеста кризисният щаб отстъпи.
"Ще коригирам заповедта, ще ѝ дам ход", каза д-р Николай Пенчоков - директор на РЗИ-Габрово.
Според новата заповед кафенетата и ресторантите в Габрово ще работят вече до 23:30 ч.
Тихите герои: 29 нови "Достойни българи" получиха признание за добрите си дела
Климатолог: Живеем в по-топъл свят, а горещите вълни в България ще стават все по-чести
Спор за осигуровките на държавните служители - ще се отразят ли промените върху реалните доходи?
Димо Дренчев, "Възраждане": България няма време да чака правителството бавно да се проваля
Опасения за стотици хиляди жертви при мощните земетресения във Венецуела
Тежко остава състоянието на жената, пострадала при катастрофата на АМ "Тракия"
Невиждани горещини в Западна Европа: Влакове спират, а училища отменят занятия (СНИМКИ)