След репортаж на БНТ за лошата храна, която се предлага на децата в 126-о ОУ в София, днес стана ясно, че договорът на фирмата доставчик е прекратен.
Проверката беше назначена от кмета на район "Триадица" след публикувани снимки във фейсбук на възмутени родители за порциите в училището.
Родители са възмутени от храната, която се предлага на децата в 126-о ОУ
Проверката е констатирала нарушения - има разминаване в цената на купоните - увеличена с 1 лв. заради опаковката, което не отговаря на офертата на фирмата, спечелила конкурса за храната на учениците. Менюто не е било обявено на достъпно място.
Масло почти без мляко: Глобиха две български фирми, които са го предлагали на пазара
МЗ започва проверка на процедурата за проектиране на Националната детска болница
Институт за геопространствени изследвания и технологии открива СУ „Св. Климент Охридски“
Тежка катастрофа с трима загинали, сред които две деца затвори за часове на Автомагистрала "Тракия"