Словения с чист успех над Сърбия и историческо класиране на четвъртфиналите

21:19, 30.07.2024
Чете се за: 02:02 мин.
Национални отбори
Снимка: volleyballworld.com

Представителният тим на Словения продължава без грешка и си осигури участие на четвъртфиналите на олимпийския турнир за мъже на Игрите в Париж. Волейболистите на Джорджу Крецу записаха чист успех срещу Сърбия след 3:0 гейма (25:21, 25:19 и 25:19) в мач от втория кръг в група А.

В „Саут Пари Арена 1“ словенците пренаписаха историята си, след като се класираха за Топ 8 още при дебютното си участие на най-големия спортен форум. „Драконите“ бяха по-добри във всеки един гейм и се справиха с играчите на Игор Колакович, за да се поздравят с втора поредна победа.

Словенският тим оглави групата и не познава вкуса на загубата след два кръга, а „плавите“ разполагат с огледален баланс и в последния кръг ще трябва да търсят задължителен чист успех, както и да се надяват на благоприятно развитие в двубоите от другите потоци, за да продължат напред. На 2 август (петък) словенците ще срещнат Франция. От своя страна сърбите ще играят с Канада.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Volleyball World (@volleyballworld)

Интрига имаше само в първия гейм, но силното представяне на символичните домакини им помогна да го спечелят с 25:21. Въпреки че сърбите поведоха с крехка разлика във втората част, словенците съумяха да сложат силен край за пълен обрат и 25:19. Стартът на третия гейм се превърна в размяна на точки, но и този път словенците показаха на какво са способни и сложиха точка на спора с 25:19.

Тончек Щерн забив 25 точки за победителите, Клемен Чебул добави 12.

Марко Ивович отсрами „плавите“ с 10 точки.

Националната детска болница: Ще разполага с 404 легла, разчистват терена до септември