Рокади и в Агенция "Пътна инфраструктура". Служебното правителство отстрани ръководството. Досегашният председател на управителния съвет Георги Терзийски съобщи във Фейсбук, че е освободен.
По непотвърдена информация още двама души от управителния съвет на агенцията са отстранени.
Рокадите по върховете на властта продължават. Именно това е една от агенциите в държавата, които разпределят най-много пари за обществени поръчки за строителство и поддръжка на пътищата и магистралите.
Терзийски обяви, че се разделя с поста си в Фейсбук, където благодари на екипа, с когото е работил. По непотвърдена информация са освободени Олег Асенов и Иван Досев, които са част от Управителния съвет.
Терзийски стана шеф на АПИ през януари 2019-та година, а преди това е бил областен и заместник областен управител на Ловеч в рамките на втория мандат на ГЕРБ. Досев и Асенов влизат в управителния съвет няколко месеца по-късно.
Едни от темите с голям обществен отзвук по време на управлението на Терзийски са договорите между държавното дружество "Автомагистрали" и АПИ за изграждането на участъци от магистрала "Хемус".
Терзийски също така доби медийна популярност и през зимата на 2020-та след скандал в министерски съвет с Бойко Борисов за винетките, които трябваше да плащат жители на села край София.
На този етап от Регионалното министерство не коментират официално кои ще бъдат новите имена в УС на АПИ.
Успяхме да се свържем с инженер Иван Досев, който заяви единствено, че вчера вечерта е получил заповед за освобождаване по преценка на министъра. Досев заяви, че би коментирал едва след като чуе официалната позиция на регионалното министерство.
Организират петиция за отмяна на решение на кабинета за остров "Св. св. Кирик и Юлита"
Повишението на температурите продължава, но ще има и отрицателни максимални температури
История за отдаденост: Как Светлозар съчетава двата свята - на пламъците и фолклора
До какви опасности могат да доведат предизвикателствата към децата в интернет
Политически консултации: За президента Йотова общата цел е провеждането на честни избори
До какви опасности могат да доведат предизвикателствата към децата в интернет