Във Варна косенето на тревните площи се забави и тази година. В социалните мрежи става все по-популярна шегата, че варненци се страхуват да си пуснат децата навън, за да не ги загубят в тревата.
Тревата е толкова висока, че дори може да скрие някои от дърветата. Косенето на тревните площи тази година се забави значително. Според някои районни кметове – с повече от месец и половина. Това направи така, че тревата да порасне изключително много и да достигне до терасите на първите етажи на жилищните блокове.
Хората са изключително притеснени, защото ще се навъдят кърлежи и змии. Статистиката на РЗИ показва, че за периода от 14 до 20 май във Варна 66 души са ухапани от кърлежи. За да се стартира процедурата по косенето на тревата, е необходимо общината да обяви обществена поръчка и да избере фирма. А районните кметства изработват графика, по който ще се коси тревата.
В някои райони коситбата започна, но в "Чайка" все още не е. Хората очакват скорошно решение на проблема, за да не се превърна Варна в джунгла.
Двойно са поскъпнали шивашките, обущарските и ключарските услуги през последната година
Цените на храните: Най-голямо е поскъпването при краставиците, пилешкото месо и хляба
Скандалът в 138-о училище: Директорът е с две повдигнати обвинения след откритите камери в тоалетни (ОБЗОР)
Премиерът в оставка Росен Желязков в Брюксел: Няма притеснения за еврозоната