Над 2500 служители на Агенцията за социално подпомагане излизат на едночасов предупредителен протест.
Те настояват за увеличение на заплатите с 30% и промяна на наредбата за определяне на възнагражденията.
Според тях двама служители на една и съща позиция взимат различна заплата, а причината е несправедливо оценяване.
Искат и осигуряване на средства за защита и корекция на зрението на работниците и служителите, както и актуализация на средствата за работно облекло.
По изчисление на синдиката, за да се изпълнят исканията им, са необходими около 40 милиона лева.
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро