Спортният министър Георги Глушков връчи медалите на призьорите на 50 м свободен стил на плувния турнир "Купата на кмета"

В турнира участваха повече от 660 плувци от осем държави.

спортният министър георги глушков връчи медалите призьорите свободен стил плувния турнир купата кмета
21:25, 26.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.

Министърът на младежта и спорта Георги Глушков присъства на финалните дисциплини в последния състезателен ден от плувния турнир "Купата на кмета - Гран При Бургас", който беше и олимпийска квалификация за Париж 2024, съобщиха от министерството.

Той поздрави Българската федерация по плувни спортове и община Бургас за отлично организираното състезание.

Морският град за 11 поредна година е домакин на състезанието "Купата на кмета". В тридневната надпревара участваха повече от 660 плувци от осем държави.

Министър Глушков и кметът на община Бургас Димитър Николов се включиха в церемониите по награждаване. Георги Глушков връчи медалите на призьорите на 50 метра свободен стил при мъжете, където победител стана националният рекордьор в дисциплината Калоян Братанов с 22.14 секунди.

По-рано в състезанието Петър Мицин покри норматив "Б" на 200 м бътерфлай за Олимпийските игри в Париж. Той спечели дисциплината с време 1:56.35 минута. Мицин има и нормативи "А" на 400 и 800 м свободен стил за Париж, което му позволява със сигурност да стартира и на дисциплина, в която е покрил и норматив "Б".

Чете се за: 02:30 мин.
Волейболните националки пристигнаха в Тирана за Балканското първенство за жени до 18 г.
13:18, 17.06.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Мъжката щафета на България на 4 по 200 метра свободен стил се класира за финал на еврошампионата по плуване
Чете се за: 00:45 мин.
Двама български плувци стигнаха до полуфиналите в първия ден на eвропейското първенство
11:45, 17.06.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Днес на УЕФА ЕВРО 2024 - 17.06.2024 г. (ВИДЕО)
11:30, 17.06.2024
Григор Димитров запази мястото си в топ 10 на тенис ранглистата
11:13, 17.06.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Евро 2024: Гледайте Австрия - Франция на 17 юни от 22:00 ч. на сайта BNTNEWS.BG/SPORT
11:00, 17.06.2024
Ерик тен Хаг: Манчестър Юнайтед ми призна, че са говорили с Томас Тухел
10:34, 17.06.2024
Чете се за: 02:02 мин.