9 автобуса са спрени за нерегламентиран превоз на пътници от началото на седмицата.
Масови проверки за незаконен превоз текат от началото на седмицата на четири ГКПП-та в страната.
56 автобуса са проверени, а на 9 са свалени регистрационните табели, защото нямат необходимите разрешителни. Това стана ясно на извънреден брифинг на Калотина, където и в този момент текат проверки.
Бойко Рановски - директор на ИА „Автомобилна администрация“: Най-много са на Русе - 8 от тях и един на "Кулата". Проверките продължават, но затова ги правим съвместно с МВР и НАП в случаите, когато МВР и НАП не присъстват е много трудно доказването, че това е нерегламентиран превоз и че някой от пътниците е заплатил за пътуването.
Ангел Попов - зам.-министър на транспорта: Искам да кажа на хората, които се качват в тези автобуси и микробуси - това е изключително опасен транспорт, няма застраховка за неговото пътуване. Това е 100% нерегламентиран и в сивия сектор.
"Климатът - горещата истина": Температурите се покачват, сезоните са нестабилни
Бюджет и компромиси: Социалният диалог е възстановен заради финансовата стабилност
Картата на неравенството по рафтовете: Големите вериги в София са 244 и едва 3 във Видин
Зеленски: Киев няма законно и морално право да отстъпва украински територии на Русия