Сребро за Александра Начева в тройния скок, Тихомир Иванов с бронз в скока на височина на Балканиадата в Измир

По-рано днес на шампионата по лека атлетика Божидар Саръбоюков спечели сребро в скока на дължина.

александра начева завърши пета тройния скок европейското лека атлетика години финландия
Снимка: БФЛА
20:45, 25.05.2024
Чете се за: 02:10 мин.

Александра Начева постигна най-силния резултат в кариерата си в тройния скок и завоюва сребърен медал на Балканиадата в Измир. 22-годишната пловдивчанка, която преди шест години стана световна шампионка за девойки под 20 г. с 14,18 м, заслужи второто място в Турция с 14,23 м (0,0 м/сек.).

Тя постигна този резултат в своя трети опит. Това е личен рекорд за Начева и покрит норматив за европейското първенство в Рим от 7 до 12 юни. Възпитаничката на Стойко Цонов направи още един опит над 14 метра тази вечер – 14,20 м при четвъртото си излизане в сектора, но той беше регистриран с вятър над допустимите стойности от 2,5 м/сек.

Балканска шампионка с 14,33 м (2,6 м/сек) стана европейската златна медалистка в зала от Истанбул 2023 и представителка на домакините Тучба Данъшмаз, а бронзовия медал грабна румънката Флорентина Костина Юско с 14,19 м (2,8 м/сек).

Тихомир Иванов спечели третия медал за България в Измир днес, след като по-рано Божидар Саръбоюков спечели сребро в скока на дължина. Иванов извоюва бронза в скока на височина с 215 см. Балкански шампион с 223 см стана украинецът Владислав Лавский, а сребърния медал с 220 м взе представителят на Гърция Антониос Мерлос.

Във финала на 100 метра при жените Кристен Радуканова завърши осма с 11,67 сек (1,3 м/сек), след като сутринта в полуфиналите бяга 11,61 сек.

Рекордьорката на България в маратона Милица Мирчева завърши пета на 3000 метра с 9:38,35 мин.
Мартин Балабанов зае шестото място на 1500 м при мъжете с 3:56,84 мин.

Валентин Андреев се нареди девети в хвърлянето на чук при мъжете с 67,29 м, пише sportal.bg.

Адела Димова пред БНТ: Държа българската школа да продължи да работи по този начин
Божидар Саръбоюков спечели сребърен медал на Балканиадата по лека атлетика в Измир