ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Божидар Саръбоюков спечели сребърен медал на Балканиадата по лека атлетика в Измир

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:05 мин.
Спорт
Божидар Саръбоюков
Снимка: Startphoto.bg
Слушай новината

Божидар Саръбоюков отново премина границата от 8 метра и успя да спечели сребърен медал на Балканиадата по лека атлетика за мъже и жени в Измир (Турция).

Възпитаникът на Димитър Карамфилов се приземи на 8.12 метра (-0.8 м/сек.) в най-добрия си опит и се поздрави със сребърен медал. Това беше втори старт за него над 8 метра през сезона. Преди по-малко от седмица 19-годишният Саръбоюков завърши втори на турнир в Инсбрук с 8,04 м.

В Измир българинът беше победен единствено от олимпийския, световен и европейски шампион Милтядис Тентоглу, който спечели балканската титла с 8,17 м (-4,0 м/сек). Бронзовото отличие отиде в ръцете на Назим Бабаев (Азербайджан) със 7,83 м (-1,4 м/сек).

Другият български представител в скока на дължина Зинга Фирмино се нареди 14-и със 7,09 м (-3,3 м/сек.). Утре двамата ще участват и в тройния скок.

Свързани статии:

Сребро за Александра Начева в тройния скок, Тихомир Иванов с бронз в скока на височина на Балканиадата в Измир
Сребро за Александра Начева в тройния скок, Тихомир Иванов с бронз в скока на височина на Балканиадата в Измир
По-рано днес на шампионата по лека атлетика Божидар Саръбоюков спечели сребро в скока на дължина.
Чете се за: 02:10 мин.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?