Станаха ясни финалистите при мъжете на Световната купа по модерен петобой в София

Финалът при мъжете ще може да проследите НА ЖИВО в ефира на БНТ 3 в неделя 12 май от 16:00 часа!

станаха ясни финалистите мъжете световната купа модерен петобой софия
19:03, 11.05.2024

Драматична битка определи 18-те финалисти при мъжете на Световната купа по модерен петобой в София.

В полуфинал "А" от първа позиция стартира Пиер Дежарден. Той остана трети, но си гарантира място на финала утре. Силното плуване на двамата представители на Египет - Шабан Моханад и Мутаз Мохамед, както и на унгареца Сеп Балаж разместиха класирането за влизане на финал.

Първи завърши Балаж с 1172 точки, а полуфинал "А" се затвори от германеца Дъг Патрик с 1164 точки.

В полуфинал "B" Александър Даленбах, Швейцария, стартира от първа позиция и си запази преднината си за влизане във финала. Той не допусна изненади и направи силно плуване - 2:01.34 минути, както и силен "лейзър рън", за да оглави класирането преди финала с 1179 точки.

Полуфинал "B" се затваря от деветия Фабиан Либих, Германия, с 1161 точки.

Финалите в състезанието при жените и мъжете ще може да проследите НА ЖИВО в ефира на БНТ 3 в неделя 12 май от 10:00 и 16:00 часа!

Трети пореден финал за Рилски спортист в баскетболното първенство при девойките до 19 години
Кьолн остава в битката за оцеляване в Бундеслигата след драматичен обрат срещу Унион Берлин