Станислав Рачков и Памела Ени са шампиони на 10,5 километра в Маратон Стара Загора 2024

Алберт Тонуи завоюва първото място на дистанцията полумаратон. 13-годишният Боян Божков спечели първия градски крос, който се проведе в рамките на Деветото издание на маратона.

11:13, 31.03.2024
Чете се за: 02:10 мин.

Станислав Рачков стана първият победител в днешното девето издание на „Маратон Стара Загора 2024“ от веригата „Бягането като начин на живот“. Той пробяга разстоянието от 10,5 километра за времето от 33,57 минути. На секунди след него завърши Стилиян Александров (36,04 минути). Бронзът отиде при Алекс Василев (36,11 минути).

Първа при жените в същата дистанция стана Памела Ени с време 41,03 минути. Среброто грабна Светлозара Грозданова (41,43), а третото място завоюва Маринела Цекова (42:11).

Алберт Тонуи завоюва първото място на дистанцията полумаратон. Той пробяга разстоянието от 21 километра за времето от 1,07,16 час. На две секунди след него завърши Хилари Кимайо (1,07,18). Бронзът отиде при Исмаил Сенанджи (1,08,27 минути).

Първа при жените в същата дистанция стана Валентин Джебет с време 1,13,09. Среброто грабна българката Милица Мирчева (1,13,23), а третото място завоюва Маринела Нинева (1,14,00).

13-годишният Боян Божков спечели първия градски крос, който се проведе в рамките на Деветото издание на „Маратон Стара Загора 2024“. Ученикът на Пето Основно училище „Митьо Станев“ пробяга разстоянието от два километра, което организаторите бяха определили за тази дисциплина.

Най-малкият участник, който взе участие в днешния първи градски крос беше 4-годишния Денис Паскалев, който е възпитаник на Детска градина „Детски свят“. Сред най-малките бяха още Симеон Георгиев и Лара Балканска на седем години.Надпреварата нямаше състезателен характер, а целеше да запали повече жители и гости на Стара Загора да се включат.

Денков: Шенген не е ограда, Шенген е доверие
Калин Стоянов: До момента не съм разговарял с бъдещия служебен премиер