Състезателят на клуб "Айс пик" финишира първи за 1:33.190 минута. След него останаха Максим Максимов (Айс пик) с 1:33.806 и Асен Гюров (Ледени звезди) с 1:36.012.
Стефан-Александър Кюмюрджиев спечели титлата на 1000 метра на международния турнир по шорттрек за юноши и девойки "Sofia Open", който е част от сериите "Danubia" и се преведе в Зимния дворец в столицата.
Състезателят на клуб "Айс пик" финишира първи за 1:33.190 минута. След него останаха Максим Максимов (Айс пик) с 1:33.806 и Асен Гюров (Ледени звезди) с 1:36.012.
В генералното класиране при юношите Кюмюрджиев завърши на върха със 70 точки, пред Иван Дончев (Айс пик) с 55, Асен Гюров с 34 точки и други.
Българката Лора Апостолова (Ледени звезди) взе бронзово отличие на 1000 метра при девойките с 2:03.572 минути.
При смесените щафети на 2000 метра Апостолова, Асен Гюров, Даниел Кръстев и Магда Сопич (Хърватия) заеха трето място с 3:27.408 минути.
Деян Михайлов не успя да се класира за волната програма на световното първенство по фигурно пързаляне за юноши
Кристина Григорова спечели кратката програма при жените на държавното по фигурно пързаляне
Най-изявените състезатели по фигурно пързаляне впечатлиха публиката на олимпийската галавечер
Камера на кънки: бивш състезател пренаписва начина, по който гледаме фигурното пързаляне
Срещу скъпите горива: Държавата ще компенсира хората с най-ниски доходи с по 20 евро
Трагедията в Кочани: Една година между болката и надеждата за справедливост
Война и петрол: Иран призова държавите към сдържаност около Ормузкия проток