Българската гимнастичка Стилияна Николова сподели пред БНТ, че е изключително щастлива от успеха – бронзов медал в многобоя на Световното първенство в София.
„Много се радвам, че успях да удържа място в тройката и да завоювам квота за България в днешния ден. Не бях по-притеснена днес, просто се опитах да съм по-концентрирана“, сподели Стилияна Николова.
17-годишната българка направи изключителен дебют на шампионат на планетата като освен четирите си медала, завоюва и квота за Олимпийските игри в Париж през 2024 година.
„Тази седмица определено не беше лесна, но ние много работихме – физически и психически. Много е приятно, много е вълнуващо, магическо, не знам как да опиша всичко, което се случи“, добави 17-годишната състезателка.
„За следващия сезон си пожелавам да съм здрава, да нямам контузии и да продължавам да работя все така целеустремено“, добави Стилияна Николова.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи:
Instagram: https://go.bnt.bg/instagram
Facebook: https://go.bnt.bg/facebook
LinkedIn: https://go.bnt.bg/linkedin
TikTok: https://go.bnt.bg/tiktok
Стилияна Николова спечели контролното състезание на националния отбор по художествена гимнастика жени индивидуално
Невяна Владинова беше избрана за президент на Комисията на атлетите към Световната гимнастика
Гимнастички от 53 държави идват за Световната купа по художествена гимнастика в София
Гръдна аневризма е причината за смъртта на 16-годишния младеж, загинал на плувен турнир в Бургас