Стилияна Николова спечели общо три златни медала на турнира Гран При по художествена гимнастика в Марбея

Ева Брезалиева взе бронз на финала на бухалки.

стилияна николова спечели златото бухалки световната купа баку обзор
Снимка: БФХГ
20:40, 10.03.2024
Чете се за: 02:25 мин.

Стилияна Николова спечели три златни медала, а Ева Брезалиева взе бронз на турнира по художествена гимнастика Гран При в Марбея (Испания).

Николова, която снощи стана шампионка в многобоя, днес триумфира на финалите на бухалки и на лента, а Брезалиева се класира трета на бухалки.

На лента Николова получи оценка от 31.950 точки. След нея се наредиха Екатерина Веденеева (Словения) с 31.600 и Виктория Оноприенко от Украйна с 31.300.

На финала на бухалки Стилияна Николова стана първа с 34.550 точки, а Ева Брезалиева завърши трета с 32.550 точки. Сребърният медал отиде при представителката на Узбекистан Тахмина Икромова с 32.550.

Брезалиева се класира четвърта на финала на топка с оценка 32.000 точки, а Николова направи грешки и зае шестата позиция с 30.050 точки. Златото взе Елжана Таниева от Казахстан с 33.400 точки.

На обръч двете българки също имаха неточности и заеха съответно шесто място за Николова с 30.900 точки и седмо за Брезалиева с 30.800.

Шампионка на обръч стана германката Даря Варфоломеев с 35.200 точки, следвана от Виктория Оноприенко (Украйна) с 35.100 точки и Екатерина Веденеева (Словения) с 32.850.

По време на Гран При Марбея ансамбъл жени в състав Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева, водени от старши треньора на отбора Весела Димитрова и нейния помощник Ясена Стойнева, представиха новата си програма, с която ще атакуват отличията в Париж 2024.

Демонстративно игра и националният отбор по естетическа групова гимнастика. Световните вицешампионки Сияна Табакова, Карина Нейкова, Катрин Тасева, Яна Стайкова, Мария Мехлемова, Християна Ковачева, Виктория Берова и Сибила Кърпачева, с треньор Кристина Ташева, показаха новото си съчетание.

Спортни новини 10.03.2024 г., 20:50 ч.