След като няколко дни подред Благоевград водеше класацията по брой заразени с COVID-19, за последното денонощие регистрираните новозаразени са едва 5, показват данните на Националната информационна система.
В областния център бяха въведени засилени противоепидемични мерки, свързани с ресторантите, кафенетата и нощните заведения.
От днес беше възстановен приемът на деца в детска градина "Детелини" в Благоевград, която през изминалата седмица беше затворена, заради установени положителни проби за коронавирус на част от персонала. Направените тестове на децата, както и контактните лица са отрицателни.
По заповед на кмета Румен Томов, до септември, детските градини в селата Покровник, Изгрев, Зелен Дол, Церово и Рилци няма да работят. Родителите на деца от тези населени места ще трябва да ги запишат в сборни групи в детските градини в Благоевград.
Там приемът става при спазването на строги противоепидемични мерки.
Банско събира световния елит на дигиталните номади и засилва туризма извън сезона
16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
Бургас затяга мерките срещу пожари: проверки, санкции и засилен контрол в рисковите райони
Тир се блъсна в мантинелата на АМ "Тракия" и се озова в канавка край Карнобат
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си