Световните шампиони по баскетбол 3х3 Сърбия се наложиха над домакините на Игрите в мач прекъснат от буря

Олимпийският турнир по баскетбол 3х3 се играе на открито на площад "Конкорд" във френската столица.

Париж 2024
09:03, 02.08.2024

Буря със силен дъжд и пориви на вятър прекъсна мач от турнира по баскетбол 3x3 при мъжете, който се играе на открито на площад "Конкорд" във френската столица. Тимът на Сърбия, който е световен шампион в дисциплината, водеше на домакините от Франция с 13:10, като оставаха да се изиграят още 2:25 минути. Дъждът обаче направи негодно игрището за игра. Срещата бе подновена след известно прекъсване, като сърбите се наложиха в крайна сметка с 19:16.

По-рано през деня Сърбия се наложи над Нидерландия с 21:19, а нидерландците победиха Франция с 20:13.

Литва победи САЩ с 20:18, както и Полша с 21:12. Поляците се наложиха над Китай с 22:17.

В най-късния двубой, който продължи до полунощ в Париж, олимпийският шампион Латвия направи обрат и победи тима на САЩ с 21:19. Американците водеха в резултата почти през целия мач, като преднината им две минути преди края бе 19:15, но всичките последни точки бяха в актива на латвийците, които заслужено ликуваха в края.