Използвали схемата "пари за адвокат на близък, причинил пътен инцидент"
Телефонна измама по схемата "пари за адвокат на близък, допуснал пътен инцидент със загинало лице", разследват служители на полицейското управление в Свищов.
Възрастен мъж даде 12 500 лева на телефонни измамници
Снощи около 21.30 ч. съдействие в управлението е потърсила 81-годишна жена. Тя обяснила, че същата вечер на домашния й телефон неколкократно се обаждали двама непознати, представили се съответно за служител на българското посолство в САЩ и адвокат. Те й обяснили, че синът ѝ е блъснал жена на пешеходна пътека в САЩ и е причинил смъртта ѝ.
За да му "помогнат", ѝ поискали 50 000 долара. Жената събрала около 29 000 долара и в предварително уречен час ги предала на непознат мъж, определил ѝ среща пред заведение в крайдунавския град.
Телефонни измамници излъгаха семейство в Троян с пари и златни накити
В последствие жената установила, че е станала жертва на телефонни измамници и сигнализирала в полицията. По случая е започнато досъдебно производство.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
"Отиват си хора, докога това безхаберие": Протестиращи дадоха срок до 10 декември за спешни мерки за разширение на Околовръстното в Пловдив
ВМРО с протест пред парламента в защита на нападнатия български журналист в Скопие
Тежко остава състоянието на 7-годишното дете след жестоката катастрофа край Пловдив
Нагъл обир във Велико Търново: откраднаха дарения от благотворителния "Килер"
След трагедията край Пловдив: Настояват за спешно разширение на Околовръстното
Антикорупционната комисия разследва мащабна схема за имотни измами и пране на пари, свързана с партия "Величие"
Сарафов разпореди проверка на работата на Окръжна прокуратура - Плевен по делото за смъртта на Сияна