Теодор Асенов и Даниел Караколев не намериха място във финала на олимпийската квалификация по кану-каяк в Сегед

Ангел Кодинов и Преслав Георгиев ще участват във финала на 500 метра двойка кану.

теодор асенов даниел караколев намериха финала олимпийската квалификация кану каяк сегед
13:49, 08.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.

Даниел Караколев и Теодор Асенов не успяха да се класират за финала в дисциплината 500 метра двойка каяк на европейската олимпийска квалификация по кану-каяк, която се провежда в Сегед (Унгария) днес и утре.

Българите завършиха шести в първа серия с време 1:36.32 минути, което им отреди място на полуфиналите. Там Асенов и Караколев останаха на последната девета позиция с 1:37.39 минути и отпаднаха от битката за призовите места.

По-късно днес Ангел Кодинов и Преслав Георгиев ще участват във финала на 500 метра двойка кану в Сегед.

В четвъртък предстоят стартовете на Мирослав Кирчев на 1000 метра едноместен каяк и на Ангел Кодинов на същата дистанция в дисциплината едноместно кану.

Олимпийска квота за Игрите в Париж има световната шампионка на 200 метра едноместен каяк и световна вицешампионка на 500 метра едноместен каяк при девойките до 23 години Йоана Георгиева, която си я осигури още през септември миналата година.

От петък до неделя (10-12 май) в Сегед предстои и Световна купа по кану-каяк за мъже и жени.

Константин Костадинов и Аликанте с втора загуба в плейофната серия срещу Форка Лейда в Leb Oro
Чете се за: 00:55 мин.
САЩ вкара 10 на Казахстан в мач от група B на световното първенство по хокей на лед
21:31, 19.05.2024
Интер и Лацио не излъчиха победител при коронясването на "нерадзурите"
21:22, 19.05.2024
Бяла спечели за трета поредна година първенството на България по хандбал за жени
Чете се за: 02:17 мин.
Арсенал изпълни своята задача, но завърши на второ място в крайното класиране на Висшата лига
20:15, 19.05.2024
Чете се за: 04:02 мин.
Празник на хорото ще се състои в Чепеларе на 11 май
Волейболните националки ще играят пред публика в последната си контрола преди старта на Лигата на нациите