Тленните останки на бившия японски премиер Шиндзо Абе вече са в откарани в дома му в Токио. 67-годишният политик беше застрелян по време на предизборна изява в град Нара.
Нападателят - 41-годишен мъж, е задържан. Казал е, че е искал да застреля лидер на "религиозна организация", член на която бил Абе.
От полицията обаче не назовават името на организацията, а в японските медии се появи информация, че не е ясно дали тя изобщо е реална.
Подробности за погребението на Шиндзо Абе все още не са известни. Ясно е обаче, че планираните за утре избори за горна камара на парламента ще се състоят.
Предполага се, че ще бъдат спечелени от управляващата коалиция, водена от Либерално-демократичната партия на Шиндзо Абе.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube