Илон Мъск се отказва да купува Туитър. Собственикът на Спейс Екс и Тесла обоснова решението си с многобройни нарушения на споразумението за придобиване на социалната платформа.
Мъск обяви, че от Туитър не са му предоставили достатъчно информация за спама и количеството фалшиви профили. През изминалата седмица от там заявиха, че компрометираните профили са под 5 процента.
Това е поредният обрат в сагата около покупката на Туитър, започнала през април, когато Мъск обяви, че възнамерява да придобие платформата за 44 милиарда долара.
От социалната мрежа допълват, че ще търсят правни възможности, за да накарат най-богатия човек в света да изпълни поетия ангажимент.
В предварителните документи се посочва, че в случай на неизпълнение на споразумението, Мъск дължи 1 млрд. долара. Според анализатори оттеглянето на бизнесмена от сделката е "кошмарен сценарий" за Туитър.
"За Туитър - това е кошмарен сценарий за борда, в понеделник на борсата ще има свободно падане. И ще последва грандиозна съдебна битка между Мъск и борда на директорите на Туитър. И това ще бъде война по всички фронтове - да се запазят служителите, конкурентите продължават да работят, проблеми с бранда - запазената марка, с доверието на инвеститорите в отчетите", заяви Даниел Ийвс, финансов анализатор.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
Телескопът „Джеймс Уеб" откри следи от древно бедствие, сполетяло някои от луните на Нептун
ИИ може да покаже риск от деменция, изследвайки мозъчните вълни по време на сън
Ледената обвивка на една от луните на Юпитер може да скрива още по-добре следите за живот
Мавзолей-ротонда и скален гроб на обожествен тракийски владетел откриха на Перперикон
Учени от Русе ще изкопаят останките от мамут, открити при отдръпването на водите на Дунав
Прекратиха разследването за инцидента с двамата пилоти от „Граф Игнатиево“
Удар срещу фентанила: Разбитата лаборатория е снабдявала цялата страна (ОБЗОР)