Торонто с драматичен обрат срещу Мемфис в НБА

11:50, 06.02.2023
Чете се за: 02:22 мин.
торонто драматичен обрат мемфис нба

Отборът на Торонто Раптърс постигна драматична победа със 106:103 при визитата си на Мемфис Гризлис в среща от редовния сезон на НБА.

"Гризлитата" за втора поредна среща бяха без голямата си звезда Джа Морант, който е с разтежение на китката, но дори и без него на паркета Мемфис контролираха двубоя и малко преди края на третата четвърт имаха преднина от 15 точки при 86:71.

В решителните 12 минути обаче гостите от Канада съумяха да стигнат до обрат и въпреки че изоставаха в резултата през почти цялото време се поздравиха с крайната победа.

Секунди преди сирената Джарън Джаксън-младши имаше шанс да прати срещата в продължение, но пропусна стрелбата и така Мемфис Гризлис допуснаха осма загуба в последните си девет срещи.

В отсъствието на Морант Дезмънд Бейн стана най-резултатен за "гризлитата" с 26 точки, докато за победителите от Торонто сенегалецът Паскал Сиакам вкара 19 пункта.

След този успех Торонто Раптърс заема 11-то място в Източната конференция с баланс 25-30, докато Мемфис Гризлис остават на 2-та позиция на Запад с баланс 32-21.

В друга среща от изминалата вечер в НБА лидерът в Западната конференция Денвър Нъгетс без звездата Никола Йокич в редиците си отстъпи с 98:128 при визитата си на Минесота Тимбъруулвс.