19:01, 18.04.2019
Чете се за: 01:13 мин.
Шампионска лига
тотнъм превзе манчестър магическа вечер етихад видео

Тотнъм и Ливърпул допълниха полуфиналите в Шампионска лига след четвъртфиналните срещи-реванш снощи. Двата английски отбора стигнаха по различен начин до тази фаза на турнира. Ливърпул спечели на реванша на "Драгао" с 4:1 и отстрани Порто с общ резултат 6:1, но истинското зрелище бе на "Етихад" в

Манчестър, където Сити и Тотнъм изиграха един от най-запомнящите се мачове в турнира. "Гражданите" спечелиха с 4:3, но Тотнъм ликува с общ резултат 4:4 от двата мача и благодарение на правилото за гол на чужд терен.

Зрителите видяха всичко в този мач, а обратите и инфарктните моменти следваха един след друг.

Още в първите 11 минути паднаха четири гола. Сити заличи пасива от първия мач с гол на Рахийм Стърлинг в 4-а минута. Последваха два бързи гола на Хьон Мин Сон и Тотнъм обърна резултата. Бернардо Силва изравни в 11-а минута, а отново Стърлинг направи 3:2 за Сити и върна надеждите на домакините.

Отборът на Гуардиола натисна след почивката и положенията се заредиха едно след друго пред вратата на Юго Лорис. В 59-а минута Серхио Агуеро се озова на стрелкова позиция и с мощен шут прати топката в мрежата за 4:2, резултат, който класираше Сити на полуфиналите.

Но драмата предстоеше. Влезлият като резерва Фернандо Йоренте вкара трети гол за Тотнъм в 73-а минута, като положението бе силно дискусионно, тъй като нападателят си помогна с ръка при отбелязването на попадението. Главният рефер Джунейт Чакър прегледа ситуацията с помощта на ВАР, но в крайна сметка зачете гола и Тотнъм погледна към полуфиналите.

В заключителните секунди на добавеното време отчаяният натиск на Сити даде резултат. Грешка на Кристиан Ериксен позволи на Агуеро да напредне и да подаде на Стърлинг, който прати топката в мрежата на Тотнъм за 5:3.

Публиката на "Етихад" изпадна в екстаз, Гуардиола и компания ликуваха, но тогава отново се намеси ВАР, а Чакър отмени гола заради засада при паса към Агуеро.
След последния съдийски сигнал ликуваха лондончани, които за първи път от 1962 година достигат до тази фаза в Европа.

На полуфиналите Тотнъм ще срещне сензацията в турнира Аякс, който последователно отстрани носителя на трофея Реал Мадрид и един от фаворитите Ювентус.

Още Шампионска лига

Анчелоти: Заслужавахме да спечелим Ла Лига, но все още не сме изиграли най-важния мач
10:19, 15.05.2024
Чете се за: 02:22 мин.
Спортният директор на Борусия Дортмунд: Защо да не постигнем чудо и на "Уембли"
16:59, 09.05.2024
Оливер Кан за грешката на Нойер: Част от бруталната съдба на вратаря
16:50, 09.05.2024
Чете се за: 02:02 мин.