18:54, 06.08.2022
Чете се за: 02:20 мин.
тотнъм започна трудно вкара четири саутхямптън
Снимка: Туитър

Отборът на Тотнъм започна подобаващо новия сезон във Висшата лига на Англия, след като спечелиха с 4:1 домакинството си на Саутхямптън.

Срещата обаче далеч не стартира по мечтан начин за "шпорите", които се оказаха догонващи след 12 минути игра, когато Джеймс Уорд-Праус беше точен за гостите, вкарвайки за 1:0.

Отговорът на футболистите на Антонио Конте не закъсня и в 21-та минута те изравниха резултата чрез Раян Сесеньон, който засече с глава центриране на Деян Кулушевски и отблизо възстанови паритета в срещата.

Десет минути по-късно домакините стигнаха и до пълния обрат, когато на свой ред Ерик Дайър се разписа с глава след асистенция на Хюн-мин Сон.

През втората част Тотнъм стигна до нови два гола, които паднаха в рамките на само 120 секунди между 61-та и 63-та минута. Първо, Мохамед Салису от тима на "светците" си отбеляза автогол, а крайния резултат оформи Деян Кулушевски с прецизно изпълнение по земя.

В друг двубой по същото време Нюкасъл вгорчи завръщането в елита на Нотингам Форест след 23-годишна пауза, побеждавайки го с 2:0 на своя "Сейнт Джеймс Парк". Точни за успеха бяха Фабиан Шер и Калъм Уилсън през второто полувреме.

Друг от новаците Боренмуът пък поднесе малка изненада, побеждавайки със същия резултат у дома тима на Астън Вила. Победата за "черешките" осигуриха Хеферсон Лерма и Кийфър Муур.