Според американския президент е възможно споразумение за Газа другата седмица
Американският президент Доналд Тръмп е обсъдил санкциите с руския си колега Владимир Путин.
Според Тръмп, Путин е обезпокоен от евентуалното налагане на нови наказателни мерки срещу страната му и осъзнава, че това вероятно предстои. От борда на "Еър Форс" 1 американският държавен глава каза още, че е подписал писма за митата до 12 държави и че много скоро предстои сделка за ТикТок с Китай.
Тръмп не изключи в скоро време да посети страната или Си Дзинпин да дойде във Вашингтон. По думите му Иран е отказал инспекция на ядрената му програма. Според Тръмп е възможно да има споразумение за спиране на огъня в Газа следващата седмица.
"Аз съм голям оптимист. Но всичко се променя постоянно. Когато дойдох, наследих много лоша ситуация в много отношения. Наследих Газа, наследих Иран. Направихме много неща по тези въпроси."
Няколко часа по-рано, на тържествена церемония, Доналд Тръмп подписа т.нар. "голям красив закон" за бюджета. Той се смята за ключов за управлението на американския президент, който го определи като най-голямата победа от началото на мандата си.
Подписването беше кулминацията на празника, организиран от Белия дом за 4 юли - националният празник на Съединените щати. Сред акцентите на тържеството беше прелитане на бомбардировачи като тези, използвани при ударите по Иран.